Spotkanie z policjantami sierpeckiej komendy Policji.

W związku z edukacją dotyczącą bezpieczeństwa dzieci w dniu 27 września 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.  Naszymi gośćmi byli: asp. Krzysztof Kosiorek i asp. Krzysztof Pogorzelski. W spotkaniu z policjantami uczestniczyły klasy 0-III oraz Vb.

Tradycyjnie podczas spotkania poruszana była tematyka bezpieczeństwa.Tematyka ta jest szczególnie ważna dla najmłodszych dzieci, które systematyzują swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się po drogach publicznych.

             Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Policjanci omówili zasady bezpiecznego poruszania się pieszo po chodniku oraz poboczu, przypomnieli o zasadach bezpiecznego przekraczania jezdni na przejściu dla pieszych oraz obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się pieszo w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze w trakcie prelekcji przypomnieli również o prawidłowym wyposażeniu roweru i zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach, a także poruszyli aspekty prawidłowego przewożenia dzieci samochodem i autobusem.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań.

Liczymy też, że dzięki takim spotkaniom uczniowie naszej szkoły będą świadomymi uczestnikami ruchu drogowego.