Dnia 10 stycznia najmłodsi uczniowie szkoły z klas 0 - III wraz z wychowawcami obejrzeli sztukę teatralną na motywach francuskiej baśni ludowej pt.: "Piękna i Bestia". Spektakl wystawiany był na sali widowiskowej CKiSZ w Sierpcu przez aktorów Narodowego Teatru edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Dzieci z uwagą śledziły losy głównej bohaterki Belle i historię jej miłości do Bestii. Uwagę przykuwały zjawiskowe kostiumy, scenografia, oryginalne piosenki, zabawna choreografia oraz świetne kreacje aktorskie. Spektakl głęboko wzruszył i rozbawił widzów czego dowodem były gromkie brawa.

Tego samego dnia uczniowie klas IV-VI obejrzeli w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu spektakl „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”. Aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza  z Wrocławia zabrali młodych widzów w barwną i ekscytującą przygodę, która mogłaby się wydarzyć w każdy, zwyczajny, szkolny dzień. W perypetiach bohaterów uczniowie bez trudności mogli dostrzec swoje wesołe przygody, doświadczenia i problemy, z jakimi przychodzi im się zmierzyć każdego dnia.

Bohaterowie spektaklu poszukiwali odpowiedzi na trudne pytania, takie jak:  Gdzie przebiega granica między dzieciństwem a dorosłością? Co to znaczy być odpowiedzialnym człowiekiem? Jaką wartość ma prawdziwa przyjaźń? Przedstawienie wywarło na widzach ogromne wrażenie i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

 

Nasz Mikołajek czyli rzecz o dobrym wychowaniu

Źródło:http://www.narodowyteatredukacji.pl

 

http://www.narodowyteatredukacji.pl/wp-content/uploads/2011/11/DSC_0408-300x200.jpg

            Źródło:http://www.narodowyteatredukacji.pl

 

 

0 stycznia 2017 uczniowie klas II a, III a i III b w CKiSz w Sierpcu obejrzeli spektakl pt. „Kamienie na szaniec” zrealizowany przez twórców Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl „Kamienie na szaniec” zrealizowany na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego pod tym samym tytułem to wzruszająca lekcja historii przeplatająca się z opowieścią o miłości, patriotyzmie, przyjaźni, wierze w zwycięstwo. Gimnazjaliści z uwagą śledzili losy Alka, Rudego, Zośki i innych przedstawicieli pokolenia kolumbów – bohaterów, którzy na zawsze wpisali się w polską zbiorowość świadomość narodową. Ich niezłomność, lojalność, koleżeńskość, ale też męstwo, odwaga w obliczu wroga i hart ducha, to na pewno cechy, które i dzisiaj powinny stanowić wzór dla naśladowania współczesnej młodzieży. Podczas wyjazdu uczniami opiekowali się p. Jolanta Szulecka, p. Monika Łyczkowska, p. Henryka Rożniak i pan Tomasz Zieliński.