Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia, stwarza możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom zdrowotnym, choć zagadnienia dotyczące profilaktyki bliskie są nam na co dzień. Tematem przewodnim z okazji obchodów tegorocznego Dnia Zdrowia jest depresja. To choroba, która dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Choroba charakteryzuje się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność. Często towarzyszy jej niezdolność do wykonywania codziennych czynności. Niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi oraz niezdolności do pracy zawodowej. W najgorszym przypadku może doprowadzić do samobójstwa.

W czasie zajęć uczniowie poznali przyczyny depresji i zapoznali się z metodami jej leczenia. Istotnym punktem zajęć było podkreślenie, że depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Dzieci zapoznały się z objawami depresji jak: brak energii, zmiana apetytu, dłuższy lub krótszy sen, stany lękowe, niepokój, poczucie bycia bezwartościowym, myśli samobójcze.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, wykonali mapę skojarzeń ze słowem depresja oraz samodzielnie przygotowali i przedstawili scenki. W przygotowanych historiach „reżyserzy” uwikłali bohaterów w różne sytuacje, które sprzyjają powstawaniu depresji, ukazywali również propozycje ich rozwiązania. Doskonale oddali charakter depresji, wielu aktorów podkreśliło, ze rozmowa z osobami, którym się ufa może być pierwszym krokiem do wyjścia z choroby. Lekcję dotyczącą depresji uświetniła obecność Pani dyrektor Marii Trzcińskiej i Pani Moniki Jagiełło-Salak. Kampanię edukacyjną  na temat depresji w klasach IV-VI przeprowadziła p. Ewelina Motyka