10 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym został zorganizowany Dzień Otwarty Szkoły - doskonała okazja do tego, żeby zapoznać się z placówką - jej wyglądem, bazą dydaktyczną, ofertą edukacyjną oraz pracownikami. Przygotowano różnorodne formy prezentacji szkoły, aby zachęcić wszystkich chętnych do podjęcia nauki w tej placówce.
Na wstępie głos zabrała Pani MariaTrzcińska - dyrektor Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym, przedstawiając atuty placówki, którą kieruje. Następnie młodsi i starsi uczniowie w pokazie muzyczno-tanecznym zaprezentowali swoje talenty, których nie brakuje w naszej szkole.
• Klaudia Cywińska na saksofonie zagrała utwór Georgea Michaela „Carles Whispers” ,
• Sebastian Radwański na trąbce zagrał utwór „Sway”,
• Paulina Kopycińska zaprezentowała pokaz gimnastyki artystycznej,
• Dominika Sobocińska wystąpiła w tańcu nowoczesnym,
• Klaudia Cywińska i Kasia Błażejewska zagrały na saksofonach walc „Od nocy do nocy”,
• Rodzeństwo Zuzia i Sebastian Radwańscy zatańczyli cha-chę.
Całą uroczystość prowadzili Natalia Okońska i Mariusz Cupała, którzy po pokazie talentów przedstawili gościom kolejne punkty programu Dnia Otwartego. Wśród atrakcji znalazł się tor przeszkód w sali gimnastycznej i zabawy z chustą, zabawy integracyjne w klasach, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz prezentacja klasopracowni, w których starsi koledzy wraz z wychowawcami odkrywali tajemnice skrywane w zakamarkach sal lekcyjnych. W sali nr 6 niezwykła malarka, pani Edyta Szablewska, wyczarowywała na twarzach maluchów barwne postaci, a do wspólnej zabawy zachęcała Myszka Miki. Dzień Otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszyscy goście, uczniowie i nauczyciele doskonale się wspólnie bawili. Koordynatorkami działań w ramach Dnia Otwartego w Zespole Szkół w Borkowie Kościelnym były panie: Bożena Chyżyńska, Marzanna Grabowska, Monika Łyczkowska, Jolanta Szulecka oraz Danuta Waćkowska. Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Sponsorom za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wsparcie działań Zespołu Szkół w Borkowie Kościelnym w Dniu Otwartym Szkoły.