W dniu 3 października odbyło się uroczyste pasowane uczniów, na którym oficjalnie przyjęto w szeregi uczniowskie tegorocznych 24 pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor szkoły Maria Trzcińska, zaproszeni rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły. Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynię p. Grażynę Koszalską oraz p. Oliwię Wilkońską zaprezentowali program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspaniałym występem uczniowie udowodnili, że są gotowi do sumiennej pracy. Mówili o zasadach zachowania w szkole oraz wykazali się wiedzą o Polsce. Uczniowie klas czwartych złożyli młodszym kolegom i koleżankom życzenia.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Kolejnym ważnym wydarzeniem dla pierwszoklasistów było pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor przez symboliczne dotknięcie lewego ramienia każdego dziecka ,,dużym ołówkiem”.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a od rodziców pluszaki sowy oraz słodycze. Uroczysta atmosfera i emocje udzieliły się nie tylko uczniom, ale i ich rodzicom.

Życzymy pierwszoklasistom uśmiechu oraz wielu sukcesów w nauce

  Dyrektor Szkoły i Rada Pedagogiczna