Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy wszystkich i doskonała okazja do spotkania w gronie najbliższych. Taki uroczysty wieczór wigilijny – prawdziwego zbliżenia i miłości, zorganizowali po raz drugi wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń" ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym. Tegoroczne spotkanie wigilijne odbyło się 10 grudnia 2018r. w pięknie udekorowanej świetlicy wiejskiej w Borkowie Kościelnym. Przy stołach zasiedli seniorzy i zaproszeni goście.  W podniosły nastrój wprowadziły uczestników kolędy i pastorałki, zaprezentowane uczniów Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym pod kierunkiem p. Zofii Gutkowskiej i p. Marii Sobolewskiej. Wigilijnemu spotkaniu towarzyszyły serdeczne życzenia na czas Bożego Narodzenia, abyśmy mogli w ten najpiękniejszy wieczór, razem w skupieniu i pokoju, przeżyć Tajemnicę Narodzenia Pańskiego. Była  modlitwa poprowadzona przez księdza Adama Zaborowskiego, łamanie się opłatkiem, wzajemne przekazanie serdeczności, wspólne kolędowanie. Dopełnieniem świątecznej atmosfery były potrawy wigilijne. Nie zabrakło barszczu czerwonego, pierogów, ryby, śledzi pod różną postacią, kapusty z grzybami i innych tradycyjnych polskich dań. Wolontariusze przygotowali dla seniorów pachnące  pierniki i pięknie wykonane kartki bożonarodzeniowe. Włodarz Gminy Sierpc, Krzysztof Korpoliński zadbał o słodką niespodziankę w postaci tortu dla wszystkich obecnych. Spotkanie upłynęło w uroczystej atmosferze, wprowadzając zebranych w przedświąteczny radosny nastrój. Wzruszającą uroczystość  starannie przygotowały: Zofia Gutkowska, Anita Marlęga, Danuta Waćkowska, Iwona Szczepańska i Małgorzata Korpolińska.
 Na koniec organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania opłatkowego dla Seniorów.
Matka Teresa z Kalkuty uświadamia nam, że Boże Narodzenie powinno być zawsze w naszych sercach i naszych relacjach wobec bliźnich, szczególnie chorych i starszych. Niech więc ta myśl towarzyszy nam w codzienności, aby w naszych czynach mogło urealniać się Boże Narodzenie i było źródłem niegasnącej radości, pokoju, szczęścia i miłości dla każdego z nas.