14 maja 2019r. w ramach „DNIA JĘZYKÓW OBCYCH” odbyły się w naszej szkole konkursy z języka niemieckiego i języka angielskiego. Patronat honorowy nad konkursami objął Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński, który również był fundatorem nagród. Z języka niemieckiego odbyła się już X edycja międzyszkolnego konkursu „Deutsch macht Spaß”, a z języka angielskiego była to I edycja. Celem konkursów językowych jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językiem oraz stworzenie uczestnikom możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy. W konkursach wzięło udział 31 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sierpcu, Szkoły Podstawowej w Sudragach, Szkoły Podstawowej w Goleszynie, Szkoły Podstawowej w Rościszewie, Szkoły Podstawowej w Grąbcu, Szkoły Podstawowej w Słupi. W obu konkursach uczniowie zmierzyli się z testem, który składał się z części gramatyczno-leksykalnej oraz z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych.
Nagrody zwycięzcom wręczył Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym Pani Maria Trzcińska podziękowała wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za przygotowanie do konkursu.
Język angielski
I miejsce – Norbert Barański – Szkoła Podstawowa w Goleszynie
II miejsce – Jan Lipka – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym
III miejsce – Magdalena Kalinowska Szkoła Podstawowa w Rościszewie
Język niemiecki
I miejsce – Maciej Baczewski – Szkoła Podstawowa w Łukomiu
II miejsce – Kacper Miller – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sierpcu
II miejsce – Magdalena Kalinowska – Szkoła Podstawowa w Rościszewie
III miejsce Patryk Skrobiński – Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym
III miejsce – Kamila Czajkowska – Szkoła Podstawowa w Sudragach
W kategorii na najlepszą prezentację multimedialną „Deutschsprachige Persönlichkeiten”
I miejsce – Weronika Kisielewska – gimnazjum w Borkowie Kościelnym
II miejsce – Katarzyna Jęczarek – gimnazjum w Borkowie Kościelnym
III miejsce – Agata Janiszewska – gimnazjum w Borkowie Kościelnym
Gratulujemy!!!
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, ich opiekunom za merytoryczne przygotowanie do konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym szkolnym.