Spotkania teatralne w ramach projektu „Teatr Gościem”

       W ramach realizacji projektu „Teatr gościem” współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego uczniowie klas 0-III obejrzeli cykl trzech przedstawień teatralnych  w wykonaniu aktorów z Teatru Form Wielu z Płocka oraz uczestniczyli w przygotowanych warsztatach teatralnych.                                                                                                                                                                          

       •26 września 2017r. odbył się spektakl pt. ,, Wiewiór pierwszy nieznośny” historia  dotyczyła odwiecznego konfliktu pokoleń. Mały wiewiór ucieka z domku na drzewie, gdyż nie zgadza się z rodzicami. Podczas samotnej podróży dochodzi do przekonania, że nie poradzi sobie w szerokim świecie i docenia to, co przekazali mu troskliwi rodzice. W drugiej części spotkania uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych „Teatr słowa’’.                                                       

 • 9 października 2017r. w naszej szkole odbył się drugi  z cyklu trzech spektakli teatralnych pt. " Królik z kapelusza" oraz warsztaty pt." Teatr ze wszystkiego". Uczniowie dowiedzieli się czym jest magia i czy każdy może zostać magikiem? W przedstawieniu wykorzystane zostały pacynki i lalki teatralne. Mali widzowie byli współtwórcami warsztatów biorąc udział w animacjach z wykorzystaniem rekwizytów teatralnych.                                                                                                                                                           

       •6 listopada 2017r. aktorzy zaprezentowali uczniom trzeci spektakl pt. „Czyja to walizka”      i poprowadzili warsztaty teatralne – „Teatr uliczny”. Była to przezabawna historia pełna magii teatru lalek, mieszcząca się w walizce obszernej jak nasza wyobraźnia. W ćwiczeniach warsztatowych z elementami pantomimy chętnie uczestniczyły dzieci oraz panie.                                                                                 
           Spektakle  bardzo się podobały. Uczniowie spontanicznie reagowali na przekaz postaci aktorskich. Dziękujemy aktorom Teatru Form Wielu - P. Przemysławowi i Łukaszowi Jarzyńskim za zaszczepienie w młodych widzach zainteresowania teatrem i odkrywania jego tajemnic.