12 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Rodzice oraz dzieci 6 i 7-letnie, którzy przyszli zwiedzić szkolę, mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

Na wstępie głos zabrała Dyrektor Szkoły – pani Maria Trzcińska, która zapoznała rodziców z bazą dydaktyczną oraz  bogatą ofertą edukacyjną placówki, którą kieruje. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Sierpc – pan Krzysztof Korpoliński, który zapewnił o wsparciu samorządu dla wszystkich szkół z terenu Gminy Sierpc. Po wystąpieniach zebrani obejrzeli pokaz multimedialny promujący naszą placówkę. Następnie uczniowie klasy III, pod kierunkiem wychowawcy p. Grażyny Koszalskiej, zaprezentowali tańce: ,,Marsz Radeckiego’’ i ,,Rusałki’’ oraz zaśpiewali piosenki, które niewątpliwie wprowadziły najmłodszych w miły nastrój. Potem był czas na sprawdzenie wiedzy milusińskich w ,,Kalamburach”. Zabawa ta dostarczyła zebranym dużo pozytywnych emocji. Zakończeniem części artystycznej była wspólna zabawa integracyjna.  Całą uroczystość prowadzili Julia Żołnowska i Jan Lipka, którzy na koniec zaprosili gości do zwiedzania szkoły.

Pierwszym etapem szkolnej wędrówki była sala gimnastyczna, gdzie każde dziecko, pod czujnym okiem nauczyciela i starszych uczniów, mogło sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Następnie goście wraz z rodzicami i opiekunami udali się do  klasopracowni, gdzie każdy mógł zajrzeć do niemal każdego zakątka. Wśród atrakcji były również zabawy z chustą animacyjną, zabawy muzyczno-ruchowe, a w salach nr 3 i 7 można było skosztować pysznych słodkości i kolorowej, zdrowej żywności.  W sali nr 1 niezwykła malarka, p. Edyta Szablewska wyczarowywała na twarzach  maluchów przeróżne postaci, a do wspólnej zabawy zachęcała Myszka Miki i Mini. Atutem spotkania był bezpośredni kontakt rodziców z nauczycielami, którzy indywidualnie omawiali rodzaj i zakres tematyczny prowadzonych przez siebie zajęć, informując tym samym rodziców o możliwościach uczestnictwa dzieci w zajęciach twórczych, rozwijających ich talent, potencjał i wyobraźnię. Najważniejsze jednak były uśmiechy na twarzach najmłodszych, którzy z radością zaglądali do zakamarków naszej szkoły, by odkryć w nich coś, co być może pozwoli im w przyszłości spełnić ich dziecięce marzenia.

Koordynatorkami działań w ramach Dnia Otwartego w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym były panie: Grażyna Koszalska, Milena Makowska, Henryka Rożniak oraz Marzanna Grabowska.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wsparcie działań Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym w Dniu Otwartym Szkoły.