W dniach 8 – 11 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym wzięli udział w czterodniowej „Zielonej Szkole”, która była dofinansowana przez Wójta Gminy Sierpc, Pana Krzysztofa Korpolińskiego. W wyjeździe uczestniczyło 46 uczniów.
Pierwszego dnia uczniowie byli w klasztorze na Jasnej Górze, gdzie zwiedzili Sanktuarium Maryjne. Następnym punktem programu tego dnia był Kraków ze swoimi licznymi zabytkami.
Wieczorem dojechaliśmy do pensjonatu w Szczyrku, gdzie mieliśmy noclegi.
Atrakcją kolejnego dnia był pobyt w największym parku rozrywki w Polsce „Energylandia” w Zatorze, oferującego kilkadziesiąt różnych atrakcji.
W czwartek uczestnicy wycieczki wczesnym rankiem wyjechali do Wiednia, gdzie zwiedzali z przewodnikiem miasto. Stolica Austrii przyciąga wielkim bogactwem wielowiekowej historii, kultury i tradycji. Podczas wycieczki zobaczyliśmy m.in. gotycką Katedrę Św. Szczepana, Ratusz, Operę Wiedeńską, Parlament, Uniwersytet, Hofburg oraz dawną siedzibę Habsburgów - Pałac Schönbrunn.
Ostatniego dnia byliśmy w Parku Miniatur w Inwałdzie, w którym mogliśmy podziwiać cały świat. Najważniejsze budowle Polski i Świata wykonane w miniaturze znajdują się w jednym miejscu. Do dyspozycji uczniów były jeszcze inne atrakcje.
Wycieczka była udana. Uczniowie byli zachwyceni różnorodnymi wrażeniami i w doskonałych nastrojach wrócili późnym wieczorem do domów.
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym bardzo dziękują za dofinansowanie wycieczki i pomoc Wójta Gminy Sierpc, Pana Krzysztofa Korpolińskiego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA FB :-)