V Konkurs Czytelniczy

„Z literaturą za pan brat”

 

         „Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- te słowa Wisławy Szymborskiej  stały się mottem Konkursu Czytelniczego „Z literaturą za pan brat”, który odbył się 23 maja 2018 roku. Po raz kolejny honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński, który był także fundatorem nagród dla zwycięzców.

      Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasy IV-VI szkół podstawowych oraz klasa VII wraz z oddziałami gimnazjum. W kategorii szkół podstawowych zmierzyło się 18 uczniów z 6 szkół, natomiast 14 uczniów z 5 szkół reprezentowało grupę siódmoklasistów i gimnazjalistów. Przez 45 minut młodsi uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi znajomości lektur „Tajemniczy Ogród” oraz „Mikołajek”, natomiast siódmoklasiści i gimnazjaliści zmierzyli się  z „Zemstą” i „Opium w rosole”. Poszukując właściwych odpowiedzi, trzeba było wykazać się zarówno doskonałą znajomością treści lektur, jak i umiejętnością kreatywnego myślenia.

     Po wnikliwym sprawdzeniu prac przez komisję konkursową zostali wyłonieni zwycięzcy. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Mateusz Bogucki ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Sierpcu, na II miejscu uplasowała się Julia Maszerowska ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, III miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Olszewskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Sierpcu. W kategorii uczniów  klas VII i gimnazjum I miejsce zajęła Natalia Rutkowska ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym, II miejsce – Patryk Gizler reprezentujący Szkołę Podstawową w Bledzewie, na III miejscu uplasowała się Agata Janiszewska ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym,

     Nagrody zwycięzcom wręczył Wójt Gminy Sierpc Pan Krzysztof Korpoliński. Z kolei Dyrektor Szkoły Podstawowej W Borkowie Kościelnym Pani Maria Trzcińska podziękowała wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie się do konkursu oraz życzyła  niezapomnianych przeżyć i fascynujących wrażeń podczas kolejnych przygód z książką.

    Organizatorkami V Konkursu Czytelniczego były nauczycielki języka polskiego Monika Łyczkowska i Jolanta Szulecka.