Wycieczka do Płocka

8 grudnia 2022 roku uczniowie klas piątych oraz klasy szóstej pod opieką swoich wychowawców pojechali na wycieczkę do Płocka.

Najpierw w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego obejrzeli widowisko pt. „Opowieść wigilijna” doskonale wpisujące się w przedświąteczną atmosferę. Bohater opowieści to pozbawiony wszelkich uczuć Scrooge, człowiek, którego nie interesuje nikt inny poza własną osobą. Ten bezwzględny egoista uważa, że Boże Narodzenie to strata czasu. Jednak gdy zaczynają go nawiedzać świąteczne duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, Scrooge musi zdecydować, co jest w życiu ważniejsze- jego własne ego czy otaczający go ludzie. Obejrzane przedstawienie przyczyniło się do refleksji o potrzebie wzajemnej życzliwości, uczynności, otwartości na drugiego człowieka.

Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie uczestniczyli w muzealnych podchodach w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Dzieci, poznając ekspozycję secesji, wcieliły się w rolę poszukiwaczy. Odnajdując na ekspozycji kolejne wskazówki i zadania, kierowały się dalej, aż do „szczęśliwego końca”. Na zakończenie wspólnie ułożyły hasło związane z poruszanymi podczas zajęć tematami.

Zarówno obejrzana w teatrze sztuka, jak i lekcja w muzeum oraz pozostałe atrakcje dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.