VI Światowy Dzień Ubogich

Z okazji obchodzonego 13 listopada 2022 roku VI Światowego Dnia Ubogich Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę środków higieny osobistej na rzecz ubogich. W naszej szkole oraz w borkowskiej parafii zbieraliśmy: żele, szampony, mydła, przybory do golenia,szczoteczki i pasty do zębów. Zebrane produkty za pośrednictwem Caritas Diecezji Płockiej zostaną przekazane dla osób bezdomnych.

W imieniu wszystkich wolontariuszy i opiekunów p. Anity Marlęgi i p. Małgorzaty Korpolińskiej bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za bezinteresowną pomoc, ofiarność i okazane serce.

Dla Szkolnego Klubu Wolontariatu pomaganie to codzienność, potrzebujących wspomagamy każdego dnia. Nasza szkoła za pośrednictwem Caritas przyłączyła się do programu Karta „Na codzienne zakupy”, realizowanego we współpracy z Fundacją Biedronki. Pomagamy potrzebującym ubogim, chorym i dotkniętych wykluczeniem seniorom 60+. W ramach programu seniorzy otrzymują wsparcie finansowe przez 10 miesięcy w postaci karty przedpłaconej. W tej edycji do seniorów z gminy Sierpc w postaci kart Biedronki trafiło prawie 20 000 złotych. Karty nadzorują opiekunowie-wolontariusze, którzy nie tylko udzielają pomocy w robieniu zakupów, ale także ofiarowują seniorom swój czas i życzliwość.