Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci jak i dorosłych – bajki są przecież  pomostem prowadzącym do wspólnej zabawy. W związku z tym świętem ,w poniedziałek  7 listopada, nasz korytarz szkolny i sale lekcyjne zaroiły się od kolorowych postaci z bajek.

Święto to  dostarczyło najwięcej radości i pozytywnych wrażeń najmłodszym dzieciom z grupy 0a i 0b,które, przebrane w piękne stroje, zmagały się z różnorodnymi zadaniami wymagającymi wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Dzieci m. in. rozpoznawały bajkę po rekwizycie lub po przeczytanym fragmencie, rozwiązywały bajkowe zagadki, układały puzzle z postaciami z bajek.  Na chwilę mogły zamienić się w Kopciuszka czy Czerwonego Kapturka. ,,Gorące bajkowe krzesła’’ przy znanych  melodiach były okazją do doskonalenia sprawności słuchowej. Po zabawie tanecznej był czas na słodki poczęstunek.

Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy. Jednocześnie przypomniał, jak ważne są bajki i, że warto po nie sięgać. Wcielając się w swoich ulubionych bohaterów, nasi uczniowie sprawili, że wszyscy poczuliśmy się wyjątkowo i, choć na chwilę, przenieśliśmy się do zaczarowanego świata.