X Jubileuszowy Powiatowy Dzień Wolontariatu

Dnia 2 grudnia 2022 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się uroczystość podsumowująca działalność wolontariatu. W imprezie już po raz dziesiąty uczestniczyli wolontariusze z zaprzyjaźnionych placówek z powiatu sierpeckiego. Podsumowano akcję charytatywną „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – „Trójka” z pomocą dla Damiana”. Akcja przeszła oczekiwania organizatorów, gdyż udało się zebrać kwotę 10.382,87 zł. Podziękowania złożono na ręce Pani Dyrektor Marii Trzcińskiej.

Kolejnym punktem gali było podsumowanie konkursu „Super Wolontariusz”. Kapituła konkursowa nagrodziła wolontariuszy za wybitną działalność na rzecz potrzebujących. Tytuł ” Super Wolontariusza” w naszej szkole otrzymała uczennica klasy 7 – Hanna Borowska. Dyplom uznania przypadł również Paniom Anicie Marlęga i Małgorzacie Korpolińskiej za pomoc w organizacji działań wolontariackich. Podziękowania za działalność wolontariacką otrzymali wszyscy Nadzwyczajni Wolontariusze z powiatu sierpeckiego. W tym zaszczytnym gronie znalazła się opiekun naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu, pani Małgorzata Korpolińska, uhonorowana statuetką.

Pragniemy złożyć gorące podziękowania tym wszystkim, którzy na wiele sposobów pomagają nam czynić dobro i wspierają nasze działania wolontariackie.