Dzień Bezpiecznego Internetu

#DBI #safeinternet #dzienbezpiecznegointernernetu #Nask

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day).  Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

 

Tegoroczne obchody DBI odbywały się pod hasłem „Działajmy razem!”.

W ramach obchodów na terenie naszej szkoły odbyły się:

prelekcja poprowadzona przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu panią Katarzynę Krukowską i pana Piotra Szlendak. Policjanci rozmawiali z uczniami o mądrym i bezpiecznym korzystaniu z sieci a także o  zagrożeniach i konsekwencjach prawnych wynikających z nierozsądnego korzystania z komputerów i telefonów komórkowych. Zwrócono również uwagę na korzyści, jakie w codziennym użytkowaniu daje Internet.

Pogadanki i pokazy filmów edukacyjnych o zagrożeniach w cyberprzestrzeni

Konkursy i quizy

Uczniowie utworzyli komiksy i ulotki dotyczące higieny cyfrowej i zasad korzystania z Internetu

Lekcje online prowadzone przez edukatorów Safer Internet: „Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?” i „Sieciaki – poznaj  bezpieczny Internet!”. Kolejne lekcje online odbędą się po feriach.

Obchody Dnia bezpiecznego Internetu zorganizowały: Anita Marlęga, Milena Makowska, Danuta Waćkowska, Małgorzata Krzemińska.