JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

21 grudnia 2022 r., szkolni aktorzy z klas: I i II z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazd i trzech króli. Świetności inscenizacji dodały pastorałki i kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że zgromadzeni nauczyciele, rodzice i społeczność szkolna poczuli magię zbliżających się świąt.

Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Pani Henryka Rożniak podziękowała młodym artystom i ich opiekunom: p. Grażynie Koszalskiej, p. Iwonie Szczepańskiej , p. Zofii Gutkowskiej i księdzu Adamowi Zaborowskiemu za przygotowanie jasełek i wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Złożyła w imieniu Pani dyrektor Marii Trzcińskiej świąteczne życzenia rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.