Obóz sportowy szóstoklasistów

   W dniach 12- 16 czerwca 2023 roku uczniowie klasy VI   przebywali na obozie sportowo- rekreacyjnym  w Kątach Rybackich. Głównym celem obozu było połączenie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej  z odpoczynkiem oraz poznawaniem uroków i atrakcji Mierzei Wiślanej.

W drodze do Kątów Rybackich szóstoklasiści zwiedzili Frombork. Kolejny dzień został przeznaczony na wyjazd  do Krynicy Morskiej oraz popołudniowy spacer nad morze. Wieczorem didżeje  z klasy VI poprowadzili dyskotekę, na której wszyscy doskonale się bawili.  Kolejny dzień rozpoczęto od wyjazdu do Gdańska i zwiedzania gdańskiej Starówki. Kolejną atrakcją był pobyt w Aquaparku w Sopocie oraz wieczorny spacer słynną ulicą Monte Cassino. Czwartek rozpoczęły   zajęcia  sportowe na terenie  ośrodka. Później był wyjazd  do Krynicy Morskiej i rejs  statkiem wycieczkowym po Zalewie Wiślanym. W drodze powrotnej uczniowie obejrzeli  kanał na Mierzei Wiślanej łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Wieczorem wszyscy spotkali się przy wspólnym ognisku. 16 czerwca,  ostatniego dnia  pobytu, po pożegnaniu z Kątami Rybackimi i morzem,  w drodze powrotnej odbyła się przejażdżka  kolejką wąskotorową ze Sztutowa do Mikoszewa,   gdzie uczniowie obejrzeli przeprawę promową przez Wisłę, następnie pod opieką przewodnika zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku. Zwiedzanie zamku okazało się doskonałą lekcją historii okraszoną ciekawymi  anegdotami pana przewodnika. Kolejną atrakcją w drodze powrotnej do domu był posiłek w najbardziej oczekiwanym miejscu, czyli restauracji McDonald’s.

Oprócz atrakcji turystycznych szóstoklasiści  każdego dnia uczestniczyli w zajęciach sportowych, które wprowadzały element rywalizacji oraz doskonaliły m.in. umiejętność gry w piłkę nożną i wszelkiego rodzaju sprawność fizyczną.

Pięć dni odpoczynku pełnego niezapomnianych wrażeń minęło bardzo szybko w doskonałych nastrojach i humorach.

Podczas obozu szóstoklasistami opiekowali się: nauczyciel wychowania fizycznego Robert Rzeszotarski, który wyjazd zorganizował, Dyrektor Szkoły Maria Trzcińska oraz wychowawczyni klasy Jolanta Szulecka.

Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Gminę Sierpc. Dziękujemy panu Krzysztofowi Korpolińskiemu, Wójtowi Gminy Sierpc, za okazaną życzliwość i wsparcie przy organizacji wyjazdu.