V Gminny Dzień Wolontariatu. Podziękowano tym, którzy bezinteresownie pomagają innym.

Pod honorowym patronatem Wójta Gminy Sierpc, Krzysztofa Korpolińskiego obchodziliśmy w naszej gminie po raz piąty Gminny Dzień Wolontariatu. Wolontariat w naszej gminie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób chętnych do pomocy. Angażują się nie tylko dzieci i młodzież z naszych gminnych szkół, ale także prężnie wspierają ich rodzice i nauczyciele. Uroczystość odbyła się 17 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym. Była ona doskonałą okazją do podziękowania tym, którzy angażują się w akcje charytatywne i chcą nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Było to wielkie święto wolontariuszy, którzy działają we wszystkich szkołach podstawowych i przedszkolu na terenie naszej gminy, święto tych, którzy poświęcają swój wolny czas, aby bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym.

Były przemówienia, podziękowania i życzenia na przyszłość oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów borkowskiej szkoły, którzy bardzo chętnie włączyli się w przygotowanie programu artystycznego. Dzieci pokazały swoje talenty wokalne, muzyczne i taneczne. Głównym punktem gali było przyznanie gminnej nagrody- Anioł Wolontariatu. Nagrodzeni uczniowie otrzymali statuetki oraz podziękowania za włączanie się we wszelkie akcje charytatywne. Aniołami Wolontariatu 2023 zostali: Gabriela Chrześcijańska, Krzysztof Urbański, Maja Oryl, Robert Bukowski i przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Studzieńcu. Wszyscy są wyjątkowi i mają przysłowiowe serce na dłoni, cechują się ogromną wrażliwością, empatią i chęcią pomagania potrzebującym. To właśnie takie postawy czynią nasz świat lepszym, piękniejszym, a przede wszystkim sprawiają, że na twarzach innych ludzi choć na chwilę pojawia się uśmiech.

W krótkich filmikach zaprezentowano także działalność Szkolnych Kół Wolontariatu. To zadziwiające i jednocześnie budujące, jak wiele potrafią dokonać młodzi ludzie dla drugiego człowieka, dla zwierząt, roślin, dla świata. Wszystkim gratulujemy, wszystkich podziwiamy i wszystkim życzymy jeszcze wielu wspaniałych i wielkich sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych działań. Na zakończenie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na tort ufundowany przez Wójta Gminy Sierpc Krzysztofa Korpolińskiego.