8 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunkami paniami: Marzanną Grabowska, Oliwią Wilkońską i Izabelą Borowską wybrały się na wycieczkę do

Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu.

Dzięki życzliwości Panów Strażaków: ogniomistrza Michała Dzięgielewskiego i młodszego aspiranta Sebastiana Tomaszewskiego przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy.

W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych, np. w           czasie wypadku drogowego.

Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.

Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka wykorzystywany podczas gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.

Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego.

Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy– 112.

Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

 

Składamy serdeczne podziękowania

Wszystkim Pracownikom

Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.