Obóz sportowo- rekreacyjny

W dniach 6- 10 września 2021 roku uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym  przebywali na obozie sportowo- rekreacyjnym  w Pięknej Górze koło Giżycka. Głównym celem obozu było połączenie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej  z odpoczynkiem oraz poznawaniem uroków i atrakcji Krainy Tysiąca Jezior.

Podczas wyjazdu piątoklasiści podziwiali uroki Mazur podczas spływu Krutynią na tratwach, spędzili dzień pełen wrażeń , spacerując z przewodnikiem po Giżycku położonym nad jeziorami Kisajno i Niegocin, zwiedzając twierdzę Boyen. Uczniowie pływali statkiem po jeziorach Tajty i Kisajno. Zwiedzili Muzeum Indian, poznając historię Indian i ich współczesne życie oraz sprawdzając swoją wytrzymałość  i kondycję  podczas strzelania z łuku czy rzucania oszczepem. Na zakończenie obozu piątoklasiści miło spędzili czas w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

Oprócz atrakcji turystycznych piątoklasiści każdego dnia uczestniczyli w zajęciach sportowych, które wprowadzały element rywalizacji oraz doskonaliły m.in. umiejętność gry w piłkę nożną i wszelkiego rodzaju sprawność fizyczną.

Wszystkie zajęcia sportowe odbywały się na terenie przepięknego ośrodka- Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze  położonego  nad jeziorem Tajty. Także w tym ośrodku uczniowie byli zakwaterowani.

Pięć dni odpoczynku pełnego niezapomnianych wrażeń minęło bardzo szybko. Piątoklasiści jednogłośnie stwierdzili, że już marzą o kolejnym takim wyjeździe.

Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Gminę Sierpc.

Podczas wyjazdu uczniami opiekowali się nauczyciele wychowania fizycznego: pan Robert Rzeszotarski, który wyjazd zorganizował, pan Tomasz Zieliński oraz wychowawczyni pani Jolanta Szulecka.