Dnia 16 maja 2022 roku uczniowie klas II, III a , III b i IV a wyjechali na wycieczkę szkolną do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji.

Dzieci miały okazję poznać miejsca i zabytki związane z początkiem państwa polskiego. Biskupin to pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Podczas zwiedzania obejrzeliśmy obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską. Uczniowie zobaczyli jak wyglądały chaty w tamtych okresie, czym zajmowali się ludzie oraz jak wyglądały ich codzienne życie i obowiązki. Jednym z założeń wycieczki było ukazanie dzieciom kontrastu między życiem dzisiejszym a życiem naszych przodków.

Kolejnym punktem wyprawy był przejazd kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji gdzie dzieci zwiedzały Muzeum Kolei Wąskotorowej i ruiny Zamku Diabła Weneckiego. W Muzeum Kolei Wąskotorowej dzieci oglądały zabytkowe kolejki i dowiedziały się jak dawniej funkcjonował ten środek transportu. Zwiedzając ruiny Zamku Diabła Weneckiego uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowiadań i historii tego miejsca.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Wysocka Sylwia, Waćkowska Danuta, Szczepańska Iwona, Borowska Izabela.