22 października 2021 roku odbyła się całodniowa wycieczka edukacyjna do Warszawy, w której wzięli udział uczniowie klas I- III. Wyjazd został dofinansowany z dotacji pochodzącej z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, realizowanego w ramach programu „Polski Ład”.
Dlaczego do Warszawy? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Nasza stolica, to miasto, którego historię powinien znać każdy Polak. To miejsce pełne zabytków, urokliwych uliczek  i wielu innych atrakcji.
O godzinie 7.50 rozpoczęliśmy podróż autokarem do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku Królewskiego, które rozpoczęło się na dziedzińcu zamkowym. Podzieleni zostaliśmy na grupy, panie przewodniczki przedstawiły  historię odbudowy zniszczonego podczas wojny obiektu, a następnie pokazały komnaty królewskie i opowiedziały wiele ciekawostek związanych z tym miejscem. Uczniowie zwrócili szczególną uwagę na Salę Tronową i Wielką. Podziwiali dzieła Rembrandta, Canaletta i Matejki. Dzieci dowiedziały się, że
Zamek Królewski – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów – obecnie pełni funkcję muzeum, jest ośrodkiem edukacji, kultury i sztuki, miejscem ważnych uroczystości państwowych. Jako rekonstrukcja zamek został wpisany wraz z kompleksem Starego Miasta na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.Z zamku wyszliśmy na Plac Zamkowy i podziwialiśmy Kolumnę Zygmunta III Wazy, Barbakan, mury miejskie. Zadumaliśmy się pod pomnikiem Małego Powstańca. Potem pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta, pośrodku którego stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Tam też spotkaliśmy kataryniarza, który opowiadał nam o  tym starym instrumencie i pozwolił na nim zagrać. Kupiliśmy pamiątki, a następnie pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu eksperymentów naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającej nas rzeczywistości. Warto, aby każdy odwiedził to miejsce i spojrzał na naukę z innej perspektywy. Warszawę żegnaliśmy w zacisznym Mc Donald’s na obrzeżach miasta.
Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i poznaliśmy interesujące fakty z historii Polski Zrobiliśmy dużo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wróciliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy naszą stolicę. Wycieczkę zorganizowały i sprawowały na niej opiekę panie: Danuta Waćkowska, Iwona Szczepańska, Sylwia Wysocka, Izabela Borowska i Zofia Gutkowska.