XIX Spotkanie z Poezją

14 czerwca  w naszej szkole odbyło się XIX Spotkanie z Poezją. To coroczne przedsięwzięcie adresowane do uczniów klas 0-VIII mające na celu przybliżenie różnorodnych utworów poetyckich i rozbudzenie zainteresowań twórczością poetycką. W związku z tym, iż rok 2022 został ustanowiony między innymi Rokiem Romantyzmu Polskiego oraz rokiem Marii Konopnickiej  podczas naszego spotkania nie mogło zabraknąć utworów poetki i polskich romantyków.

Występujący przed całą społecznością szkolną uczniowie klas 0- VIII z  wielką ekspresją recytowali przygotowane wiersze, starając się oddać nastrój, emocje, zawarte w nich przemyślenia podmiotu lirycznego.

XIX Spotkanie z Poezją po raz kolejny udowodniło, że uczniowie naszej szkoły znają i czytają wiersze, chętnie je prezentują zarówno podczas uroczystości wewnątrzszkolnych, jak i w różnego rodzaju konkursach.

Organizatorkami Spotkania z Poezją były nauczycielki języka polskiego Jolanta Szulecka i Monika Łyczkowska. Dzieci z klas 0- III do udziału w tym projekcie przygotowały ich wychowawczynie: Marzanna Grabowska, Grażyna Koszalska,  Danuta Waćkowska, Iwona Szczepańska oraz Sylwia Wysocka. Uroczystość prowadziły uczennice klasy VIII a- Oliwia Laskowska oraz Amelia Marlęga.