Projekt ERASMUS + w Szkole Podstawowej w Borkowie Kościelnym

Z ogromną radością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym będzie realizować projekt europejski "Teamwork to learntogether, developtogether" w ramach  Akcji 2 – Partnerstwa Współpracy Szkół (KA229) w sektorze Edukacja Szkolna programu Erasmus+. Umowa dotycząca realizacji tego projektu została podpisana z Narodową Agencją Programu Erasmus+ w dniu 22 października 2020 r. Projekt będzie realizowany do 31 sierpnia 2022 r.

Koordynatorem projektu jest szkoła włoska: ISTITUTO COMPRENSIVO STATALE QUEZZI w Genui, zaś szkoły partnerskie to: IESO SIERRA LA MESTA w Santa Amalia w Hiszpanii,  Scoala Gimnaziala Gheorghe Corneliu Domnestina przedmieściach Bukaresztu - stolicy Rumunii, ÖZEL SOMA AÇI KOLEJİ ORTAOKUL w Soma w prowincji  Manisaw Turcji i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym.

Wszystkie koszty związane z realizacją projektu, włączając wyjazdy zagraniczne uczniów do Włoch, Hiszpanii, Rumunii i Turcji, będą finansowane ze środków Unii Europejskiej. Kwota dofinansowania przeznaczona dla szkoły w Borkowie Kościelnym wynosi 31.160,00 EUR.

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym projekcie będzie dla uczniów z Borkowa doskonałą okazją do poszerzania wiedzy i umiejętności, rozwijania kompetencji językowych z języka angielskiego, do poznania państw, z których pochodzą szkoły partnerskie, zrozumienia innych kultur, promowania polskiego dziedzictwa kulturowego oraz zawierania nowych znajomości z rówieśnikami z różnych państw. Udział w projekcie da okazję do rozwijania kompetencji kluczowych oraz doskonalenia umiejętności pracy grupowej, która będzie główną metodą pracy przy projekcie. Pozostaje nam teraz tylko życzyć sobie i innym dużo zdrowia oraz szybkiego zakończenia pandemii koronawirusa.