SZLACHETNA PACZKA

6 grudnia 2019 r. opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu Pani Anita Marlęga i Pani Małgorzata Korpolińska oraz opiekun Samorządu Szkolnego Pani Monika Łyczkowska wraz z uczniami zawiozły paczki do magazynu Szlachetnej Paczki w Sierpcu, skąd przewieziono je do wybranej przez nas rodziny. Samo zawiezienie poprzedziły dwa tygodnie gromadzenia potrzebnych rzeczy oraz piątkowe wielkie pakowanie zebranych prezentów.
SZLACHETNA PACZKA to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. . W bieżącym roku odbyła się XIX edycja Paczki, w której nasza Placówka wzięła udział już po raz szesnasty.
16 listopada 2019r. dokonaliśmy wyboru rodziny. Pani Anna to starsza schorowana osoba. Na co dzień boryka się z ogromnym bólem i cierpieniem. Parę lat temu wykryto u nowotwór. Pan Tomasz urodził się z deformacją kończyn dolnych, co bardzo utrudnia mu poruszanie się. Pani Anna wspaniała kobieta bez chwili zastanowienia została dla swojego wnuka pana Tomasza matką, ojcem i babcią w jednej osobie. Rodzice nie stanęli na wysokości zadania gdy okazało się, że ich dziecko jest chore. Babcia wychowała go od kołyski na wspaniałego człowieka. We dwoje tworzą pełen ciepła i miłości dom. Oboje cenią sobie spokój i wzajemnie są dla siebie wsparciem. W wolnym czasie wspólnie oglądają telewizję i długo rozmawiają. Marzą tylko o zdrowiu i żeby mogli godnie przeżyć każdy kolejny dzień.
Udało się nie tylko odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rodziny, ale przede wszystkim spełnić ich marzenia. Zgromadzona w bardzo dużych ilościach żywność i środki czystości pozwolą rodzinie na lepsze funkcjonowanie