Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Głównym celem tej inicjatywy było pielęgnowanie pamięci o ważnych postaciach i wydarzeniach historii, szczególnie tych, którzy są związani z dziejami naszej społeczności. W ramach akcji wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń " porządkowali opuszczone groby na cmentarzu w Borkowie Kościelnym. Zapalili znicze na grobach byłych nauczycieli naszej szkoły.
Uczniowie klasy VII b odwiedzili i uporządkowali ,,Dąb pamięci” zasadzony w Rachocinie, a poświęcony ofierze zbrodni stalinowskiej w Katyniu; Porucznikowi Makaremu Przybyszewskiemu oraz zapalili symboliczny znicz przy pomniku upamiętniającym bohaterów poległych w powstaniu styczniowym i walkach z hitlerowskim okupantem podczas II wojny światowej. Podczas składania hołdu zmarłym zapalili światełko pamięci na grobach nauczycieli pracujących w naszej szkole.

W dniu 6 listopada klasa 6b i koło LOP włączyli się do akcji ,,Szkoła pamięta" porządkując Cmentarz Parafialny w Borkowie Kościelnym po Święcie Zmarłych i segregując odpady, a także zapalając znicze dla rodzin i w miejscach pamięci. W drodze powrotnej sprzątali teren od kościoła do szkoły przez ķładkę nad Sierpienicą.