W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii i związane z tym ograniczenia, szkoły na terenie całego kraju, nie mogły zorganizować tradycyjnych, uroczystych akademii. W naszej szkole również najważniejsze było bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli. By umilić uczniom ten dzień, mogliśmy zadbać jedynie o wygląd dawno niewidzianej szkoły. Za wystrój w tym roku odpowiedzialni byli nauczyciele:

p. M. Grabowska, p. D. Waćkowska, p. M. Jagiełło-Salak i p. R. Rzeszotarski.

 

26 czerwca 2020r. wychowawcy klas 0-VII  indywidualnie wręczali świadectwa

i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Natomiast nasi ósmoklasiści zostali pożegnani w towarzystwie Pana Wójta  Krzysztofa Korpolińskiego, p. Dyrektor Marii Trzcińskiej i swoich wychowawców- p. Moniki Jagiełło-Salak i p. Roberta Rzeszotarskiego. Nasza młodzież jest bardzo uzdolniona i w tym roku aż 14 uczniów było nominowanych do Nagrody Wójta Gminy Sierpc. Pan Wójt wręczył wyróżnionym pamiątkowe statuetki i eleganckie, grawerowane długopisy. Żaden z naszych absolwentów nie wyszedł w tym dniu ze szkoły z samym świadectwem. Wręczone zostały im nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za pracę artystyczną, słodki upominek od Rady Rodziców. Pamiętali również o nich uczniowie z klas siódmych, którzy przygotowali pamiątkę dla opuszczających mury naszej szkoły starszych kolegów.

 

Wszystkim uczniom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się w klasach i będziemy uczestniczyć w tradycyjnym, a nie zdalnym nauczaniu.